Питання: Чому варто користатися допомогою адвоката?
Адвокат може представляти сторону у кримінальному, цивільному чи адміністративному судочинстві, наприклад, складати прохання, подавати заяви, з’являтися на слухання. Адвокат може також надавати юридичні консультації, що інформують про права та обов'язки, вказуючи можливі правові рішення, готуючи або оцінюючи проекти договорів перед їх підписанням. Тож користуючись допомогою адвоката ви зможете не тільки вирішити існуючі проблеми, але й уникнути їх у майбутньому


Питання: Чи можу я самостійно представляти себе в суді?
Незалежне представництво ваших інтересів цілком законно, однак судді чи судовий персонал не можуть вас порадити на слуханні. Адвокати мають спеціалізовані знання, знають про судові процедури, строки та інші деталі,які, безперечно, будуть корисні в суді та які можна самому не помітити без допомоги професіонала.


Питання: Чи відповідальний адвокат за результат справи?
Договір, який клієнт укладає з адвокатом для ведення судової справи, не є так званим результат угоди. Це означає, що адвокату не дозволяється зобов’язувати клієнта отримати конкретний зміст судового рішення ("виграш справи"), оскільки результат справи - це не лише результат дій, які вчинив адвокат, але й ряд інших обставин, наприклад, наявність доказів того, що клієнт чогось не знав при замовленні справи, чи неможливість їх ведення (відмова давати свідчення родичів), чи, нарешті, результат помилкового рішення. Адвокат несе відповідальність за старанність у розгляді справи, за застосування правильних та відповідних правових заходів у даній справі, своєчасне подання листів та звернень, знання права та прецедентного права у певній галузі.


Питання: Як довго тривають судові справи?
Завжди важко передбачити, оскільки це залежить від багатьох обставин,таких як охоплення справи судом, обсягу доказів, що підлягають провірці, ступеня складності справи, швидкості доставлення кореспонденції сторонам слухань,назначення дат слухань,тощо.


Питання: Чи можу я зв’язатися з адвокатом під час затримання в поліції?
Особа яка заарештована або затримана під вартою має право на контакт з адвокатом.


Питання: Чи можу я розповісти всю інформацію про справу? Чи це є безпечно?
Абсолютно так. Формулювання Закону вимагає від адвокатів та юристів-стажистів зберігати конфіденційну інформацію, надану клієнтом. Адвокат зберігатиме в таємниці все,про що дізнався . Обов’язок конфіденційності не обмежений у часі. Клієнти можуть розраховувати на повну конфіденційність у будь-який час.


Питання: До якого суду слід подати заяву про підтвердження набуття спадщини?
Декларацію про придбання спадщини подається до суду, підвідомчого щодо останнього місця проживання спадкодавця, а якщо місце проживання в Польщі неможливо визначити, то до суду, де знаходиться спадкове майно або його частина (успадкування).


Питання: Що таке відшкодування?
Відшкодування - це грошова допомога за шкоду, заподіяну потерпілій стороні. Існують особисті, майнові та комунікаційні збитки, і в цьому випадку компенсація збитків включає всі витрати, що виникають внаслідок цього. Ці вигоди залежать від ступеня шкоди, заподіяної людині. Компенсація обумовлена не лише тілесними ушкодженнями (наприклад, зламаними кістками, шрамами) як відсоток шкоди здоров'ю, але й шкоді майна пов'язаним з його руйнуванням або пошкодженням.Вимагати відшкодування збитків варто за допомогою досвідченого юрисконсульта / адвоката, через значні труднощі такого типу справ.


Питання: По якому терміні можна подавати заяву на збільшення аліментів?
Не існує положень, які б вказували, через який термін можна подати заявку на збільшення надбавки на утримання. Стандартною умовою такої дії є збільшення потреб неповнолітнього. Прикладом може бути початкова школа, хвороба дитини, реабілітація, відвідування додаткових занять / репетиторства, мовні курси тощо. Варто додати, що відповідно до судових рішень діти повинні жити на тому ж рівні, що і їхні батьки, а тому, якщо платник аліментів змінив роботу на більш оплачувану, або отримав спадщину, є можливість подати заяву про підвищення аліментів.


Питання: Чи може суд призначити розлучення без присутності одного з подружжя при розгляданні справи?
у кожному випадку розлучення суд постановляє заслуховувати докази обох сторін. Однак, коли можна почути лише одну сторону, суд повинен вислухати одного з подружжя, який з’явився, та може призначити розлучення, незважаючи на відсутність одного з подружжя на судовому процесі. У такій ситуації повинен бути призначений адвокат, який представлятиме інтереси відсутнього подружжя, щоб не було винесено судження за замовчуванням.
На головну | Канцелярія | Контакти |